644
Pe 2 iulie, la Centrul „Tinerimea Romana” va avea loc concertul Orchestrei de camera „Philarmonia”, dirijata de maestrul Nicolae Iliescu.
Orchestra de camera „Philarmonia” s-a infiintat in 1983 si este compusa din instrumentisti de exceptie: 6 violonisti primi, 5 secunzi, 4 viole, 3 celi si un contrabas.
Orchestra s-a impus inca de la debut prin sustinerea in concert a unor opusuri de mare consistenta precum integrale de Vivaldi, Corelli, Haendel si multe alte opere muzicale. Orchestra „Philarmonia” a fost invitata sa sustina diferite concerte la festivaluri de muzica de camera, nationale si internationale.
Accesul se face pe baza de invitatii
Data: 2 iulie, 19.00
Orchestra „Philarmonia” in concert
Centrul National de Arta „Tinerimea Romana”
Bd. Schitu Magureanu, nr. 4
